solidne wsparcie

Jak uniknąć batalii prawnych przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości?

Batalie prawne przy zakupie nieruchomościPlanując zakup nieruchomości warto wcześniej zorientować się jakie dokumenty powinniśmy otrzymać od sprzedawcy. Istotne jest zadbanie o wypełnienie wszystkich niezbędnych formalności, które w przyszłości mogłyby spowodować nam niezaplanowane kłopoty.

Ważne jest, aby na spokojnie przejrzeć wszystkie dokumenty, dzięki temu będziemy pewni, że nie zostaniemy oszukani. O jakich dokumentach mowa? Odpowiadamy poniżej.

Czytaj więcej »

Jakie możliwości daje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu?

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokaluWłasność i jej różne formy mogą przysporzyć osobie, która nie obraca się w tej przestrzeni, wiele problemów. Bo jaka jest różnica między zakupem nieruchomości z pełnym prawem własności od mieszkania ze spółdzielczym prawem własności? Czy efekt nie jest taki sam? 
Tak, będzie on taki sam dla większości sytuacji przy użytkowaniu, czy to lokalu mieszkalnego, czy przeznaczonego pod działalność gospodarczą. Jednak różnice mogą wyniknąć w momencie, gdy przykładowo będziemy chcieli przebudować lokal lub zmienić jego przeznaczenie. 

Czytaj więcej »

Czym jest popularne w Polsce spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu?

Spółdzielcze, lokatorskie prawo do lokaluOdpowiadając na tytułowe pytanie w bardzo dużym skrócie można byłoby napisać: jest jednym z najmniej dogodnych praw użytkowania lokalu. Jest tak, ponieważ konstrukcja tej formy prawnej pozostawia własność nieruchomości w rękach spółdzielni, a lokator ma jedynie prawo do użytkowania owej nieruchomości.

Jednak to tylko jeden z wielu aspektów tego rodzaju prawa do lokalu. Warto poznać wszystkie jego zalety i wady, które szczegółowo omawiamy w poniższym artykule.

Czytaj więcej »

Czy dochodowa, bezpieczna i bezproblemowa inwestycja istnieje?

Oszczędności, wynajemW dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na zainwestowanie dodatkowych oszczędności. Do dyspozycji mamy zarówno produkty bankowe, jak na przykład bezpieczne lokaty, jak i instrumenty finansowe, takie jak ryzykowne akcje. Kolejną, choć rzadziej spotykaną możliwością, jest inwestycja w wartościowe dobra: obrazy, antyki, wina, monety, znaczki i inne. Zakup tego typu przedmiotów z myślą o dochodzie z późniejszej sprzedaży, wymaga jednak posiadania fachowej wiedzy z danej dziedziny. Co w takim razie należy wybrać, jeżeli poszukujemy ponadprzeciętnie dochodowej, bezpiecznej i bezproblemowej inwestycji?

Czytaj więcej »

Liczysz franki? Licz na siebie! Część II - Rozwiązania

Frank szwajcarski - kredytZgodnie z obietnicą z poprzedniego artykułu: Liczysz franki? Licz na siebie! Część I - Tło sytuacji, chciałam przedstawić kilka przykładów, jakie mogły być wykorzystane lub ciągle mogą być zastosowane przez każdego posiadacza kredytu we frankach w obronie przed niekorzystnymi zmianami kursu tej waluty.

Zachęcam do zapoznania się z tymi rozwiązaniami w niniejszym artykule.

Czytaj więcej »